piątek, 8 listopada 2013

WYPRZEDAŻ

Witam.
Czasy się zmieniają, Borg się zmienia, to i wyposażenie się musi zmienić. W związku z rewolucjami w moim podejściu do wszystkiego chciałbym sprzedać kilka elementów, głównie uzbrojenia.
Elementy są najwyższej jakości, więc warto.

1) Napierśnik
Jest to bardzo zgrabna rekonstrukcja napierśnika z około 1470 roku z Bresci, znajdującego się obecnie w Londynie (nr inw RATL III 1282a). Wykonany przed Radka Ciszewskiego, polerowany ręcznie, z ręcznie robionymi podkładkami pod nity i sprzączkami, skóra garbowana roślinnie. Napierśnik został przetestowany na przebicie strzałą z łuku angielskiego, po czym pozostał dodający uroku ślad.
2) Salada
Hełm wykonany przez Jacka Materę. Jak dobrze pamiętam - blacha 2,5mm, bardzo wytrzymały. Hełm co prawda jest spawany, ale po połączeniu obu połówek został przekuty, by to ukryć. Wzorowany na hełmie z Met Museum w Nowym Yorku. Oryginał z Bazylei, produkcji Hansa Blarera z około 1480 roku. W hełmie paski ze skóry roślinnie garbowanej, z brązową sprzączką wzorowaną na znalezisku z Wrocławia. Wyściółka w formie koszyczka uszytego ręcznie z ręcznie tkanego lnu, z naturalnym wypełnieniem (niestety nie pamiętam, czy warstwy tkaniny czy filc wełniany). Pasuje idealnie na głowę 60cm, ale dzięki koszyczkowi można dopasować do swojej główki.

3) Podbródek.
Dopasowany idealnie do powyższego hełmu. Wykonany przez Radka Ciszewskiego. Ręcznie polerowany, z ręcznie szytym wyściełaniem z ręcznie tkanego lnu i wełnianego runa w środku. Paski z roślinnie garbowanej skóry, sprzączka ręcznie zrobiona.4) Naręczaki
Wzorowane na oryginale znajdującym się w prywatnych rękach (publikowany w U. Lehnart, Kleidung und Waffen der Spätgotik III 1420-1480). Wykonane przez Radka Ciszewskiego, ręcznie polerowane, ręcznie kute, hartowane. O ile ogół uzbrojenia pasuje idealnie dla mnie, czyli jakieś 176 wzrostu, te te naręczaki polecam również wyższym osobom.5) Rękawice
Wzorowane na zabytku przechowywanym w Musée de l'Armée w Paryżu i przedstawieniach ikonograficznych. Oryginalne jest ogół blaszek chroniących rękę, przedramię. Dodatkiem z ikonografii są za to łuskowe palce jako dodatkowe wzmocnienie. Zgrabna, lekka ochrona, niezwykle mobilna, idealna rzecz dla żołnierza.

6) Dzbanuszek
Niewielki dzbanek rozmiarów większego kubka do kawy. Wzorowany na malowidłach Memlinga. Typowy dzbanek produkcji włoskiej z 2 połowy XV wieku.


7) XIII/XIV - wieczna akwamanila/Bügelkanne
Ceramiczna akwamanilka wzorowana na znalezisku z Wiednia z XIII lub początku XIV wieku.


8) XV - wieczne miski
Dwie michy z XV wieku wzorowane na znalezisku z Bytomia na Górnym Śląsku


2 komentarze:

 1. Po ile rękawice? Możesz wrzucić fotografię całej rękawicy od wierzchu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam serdecznie.
  Czy sprzedaje Pan jako całość czy na sztuki także?
  Można prosić o cennik na DragomirzWolframii@gmail.com ?
  Pozdrawiam
  Dragomir

  OdpowiedzUsuń